Honda Gold Wing serisine Android Auto desteği geliyor

Honda, amiral gemisi olan Gold Wing modeline Android Auto entegrasyonunun ekleneceğini duyurdu. Honda Gold Wing modelinde artık Android akıllı telefon kullanıcıları da müzik, telefon görüşmeleri ve iletileşme üzere tatbik hizmetlerini kullanabilecek.

Honda Gold Wing serisine yeni eklenecek olan Android Auto entegrasyonu, Android telefonları motosiklette kullanmanın olağan ve inançlı yolunu sunuyor. Yalınlaştırılmış arayüzü ve tasarrufu kolay sesli komut sistemi sayesinde sürücünün dikkati dağılmadan yola ve sürüşe odaklanmasını sağlıyor. Sürücü, sevdiği müzik, medya ve iletileşme pratiklerine motosikletten erişebiliyor. Google Asistan özelliği sayesinde gözünü yoldan, ellerini gidondan ayırmadan sesli komut özelliğini kullanarak irtibatta kalabiliyor ve yolculuğunu daha sefalı hale getirebiliyor.

1975 yılından bu yana Honda eser gamının amiral gemisi olan Gold Wing serisi, Ekim 2017 tarihinde Kuzey Amerika’da yapılan tanıtımla yerkürenin birinci Apple CarPlay entegrasyonuna sahip motosikleti olmuştu. Gold Wing kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Apple CarPlay entegrasyonu, navigasyon özelliği ile sürüş deneyimini geliştirmeye yardımcı olurken tatbike şahsi hizmetler de kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

Honda, Android Auto entegrasyonunun önümüzdeki Haziran ayının ortalarında güncelleme ile verileceğini duyurdu. Şirket, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonunu daha ziyade modele uygulamayı planlıyor.

Leave a Reply