Xiaomi yeni bir kablosuz kulaklık çıkardı: Mi AirDots 2 SE

Çinli teknoloji devi Xiaomi beklenmedik bir formda yeni tam kablosuz kulaklığını duyurdu. Mi AirDots 2 SE olarak isimlendirilen model Android ve iOS işletim sistemlerini çalıştıran akıllı telefonlarla kullanılabiliyor.

Kablosuz kulaklık isminden de anlaşılabileceği üzere Mi AirDots 2 ve 2S'in daha ucuz versiyonu olarak geldi. Kulaklıklar 14.2 mm'lik sürücülere sahip. Başkaca gürültü azaltma işlevi sağlayan çift mikrofonla donatıldıklarını belirtelim.

Mi AirDots 2 SE, Bluetooth 5.0 ve dokunmatik denetim üzere özellikler sunuyor. Ayrıyeten XiaoAI, Google Asistan ve Siri üzere tanınan sesli asistanlarla entegrasyonlu. Lakin yalnızca AAC kodek desteği mevcut. Yani Mi AirDots 2 ve 2S üzere LDHC Hi-Res ses kodekini desteklemiyor.

Xiaomi Mi Air 2 SE Fiyatı

Kulaklıkların her biri tek şarjla 5 saat kullanım sağlarken bu vade şarj kutusunun desteğiyle 20 saate kadar çıkarılabiliyor. Şarj kutusunun üzerinde USB Type-C girişi mevcut. Yaklaşık 1.5 saat içerisinde şarj edilebiliyor.

Kulaklıklarda süratli irtibat özelliği de var gelgelelim bu işlev yalnızca MIUI'li telefonlarla çalışıyor. Xiaomi Mi AirDots 2 SE'nin satışları 19 Mayıs'ta başlayacak. Kablosuz kulaklığın fiyat etiketi ise 24 dolar.

Leave a Reply